Цени за проучване

Проектиране на сондажи в Чеканчево 2122

Работа: Проектиране на сондажи в Чеканчево 2122

  • Стани изпълнител на Проектиране на сондажи в Чеканчево 2122.

Професионално Проектиране на сондажи в Чеканчево 2122

  • Проучване и проектиране на сондаж в Чеканчево 2122.

Проучване и проектиране на сондаж в Чеканчево 2122


» Сондажни услуги в Чеканчево 2122 » Проектиране на сондажи

  • 💧 PRO Drillers Club

Проектиране на сондажи в Чеканчево 2122

💧 Клуб на професионалните сондьори и в Чеканчево 2122

✅ Проектиране на сондажи в Чеканчево 2122 ☏ 0876501405. Проектиране на сондажи за клиенти намиращи се на или около адрес Сондиране за вода Чеканчево община Горна Малина област София, п.к.2122. PRO Drillers Club е първа и водеща онлайн платформа в сектора сондиране за вода и сондажни услуги в България.

   Над 50 специалисти и сондажни фирми
  Над 39 сондажни машини на разположение
  Над 500 000 месечни посещения
  Над 600 обработени заявки за услуги месечно

  Проектиране на сондажи от хидрогеолог с гарантирано качество и на най-ниски цени в Чеканчево 2122

Клиент с имот около адрес Сондиране за вода Чеканчево община Горна Малина област София, п.к.2122 направи запитване за Проектиране на сондажи и получи оферти от изпълнители чрез платформата.

  • GROUND WATER е член на клуба от 2021

Проучване за подземна вода с георадар в Чеканчево 2122

Ground Water BG е единствения оторизиран член на Клуба на професионалните сондьори предлагащ услуги по ГеоФизични проучвания за подземна вода в Чеканчево 2122!

Извършва проучвания за подземна вода в цялата страна

Геофизично проучване за вода
Дистанционно търсене на вода с георадар
Заснемане на подземни водни тела
Определяне на дълбочина и дебит
Единствен в Света софтуер за разчтитане и анализ на геофизичен профил
Сканиране на терени в търсене на вода за сондажи

0876401501

Членове на Клуба на професионалните сондьори предлагат сондажни услуги в Чеканчево 2122


  • Проектиране на сондажи

Какво трябва да направим преди започването на сондажните дейности!

Определя се водонаситената зона

Предварително трябва да се направи проучване къде точно е водата и ориентировъчно на колко метра ще излезе.

Методи

Най-често се извършва от хора с медни пръчки (багети), с махало или други. Това е един от най-бюджетните варианти, съответно и информацията от такова проучване е съвсем ориентировъчна.

Друг начин да се установи къде е водният пласт е с посещение от хидрогеолог  на мястото и с апаратура да се сканира терена.Те измерват съпротивлението на земните пластове и установяват къде има предпоставки за водонаситени зони. Извършва се хидрогеоложки доклад, като в него се дава информация за отделните земни пластове като: дебелина на пласта и неговата плътност, пористост и проницаемост, вододайни зони. В доклада се дават препоръки за крайната дълбочина  на сондажа. Този метод дава най-висока точност.

Разбира се никой от методите не може да даде 100% гаранция, че ще излезе вода на посоченото място. Колкото проучването е по-добро и колкото повече информация се събере , толкова и  шансовете за успех с водата са по-големи!

След като проучването е направено, се преминава към сондажните дейности. Сондьорите се ръководят по предварителната информация от проучването, като по време на сондирането има характерни показатели за наличието на вода в почвата и се избира крайната дълбочина на сондажа.

Цени за Проектиране на сондажи в Чеканчево 2122

  • Сондажни Услуги

Видове сондажни кладенци

Хидрогеоложко сондиране –  най-често прилаганият метод за проучване и каптиране на подземни водни тела. Чрез този механизъм се изследват също термални и минерални води. С помощта на специални сондажни пробиви се извличат хидрогеоложки данни и се прави профилактика и измерване на водоносните формации. Характерна особеност е тази, че едни и същи съоръжения могат да се използват, както за проучване, така и за експлоатация (добив) на подземни води в Чеканчево 2122.

Проучвателни хидрогеоложки сондажи – имат за цел изясняването на геоложкия разрез в дълбочина – помагат за определянето на литоложкия тип на скалите, дебелината на подземните слоеве, наличието на разломни нарушения, дълбочина на подземните води и други. В повечето случаи се прави ядково сондиране с малък диаметър. След монтажа на проучвателните сондажи, те се премахват или преоборудват, като след това могат да приемат функцията пиезометри или мониторингови кладенци.

Сондажни кладенци – имат за цел каптиране на разкритите с цел провеждане на хидрогеоложки проучвания, изследвания и добив на подземните води за различни цели. Сондажните кладенци представляват строителни съоръжения и се изграждат в съответствие с нормативната уредба. По своята конструкция и предназначение, те се делят на:

  • пиезометри – това са сондажни кладенци с малък диаметър (най-често от 50 до 75 mm) и къс филтър (в повечето случаи това е перфорирана обсадна тръба), които се използват единствено за измерване на хидравличния напор в дадена точка под свободното или пиезометричното ниво на подземните води. Този тип кладенец не е пригоден за добив на вода или вземане на лабораторни проби;
  • мониторингови кладенци – сондажни кладенци, които имат диаметър между 105 и 150 mm оборудвано устие и позволяват, както измерването на нивата, така и вземането на водни проби за качествата на подземните води. Кладенци с по-големи диаметри не са подходящи за вземане на проби, освен ако не се черпят непрекъснато или не се използва дълбочинен пробовземач. Този вид кладенци се дели на 2 вида – отворен и филтров;
  • водочерпателни  кладенци – сондажни кладенци, предназначени за активно водочерпене на подземни води;  техният диаметър е най-често в границите от 150 до 400 mm, а дълбочината им може да достигне 2000 – 3000 m. Същите имат разнообразна конструкция, съобразена с конкретните хидрогеоложки условия и технически параметри на помпеното оборудване. По своето предназначение се делят на тестови, вододобивни и дренажни.

Водочерпателни кладенци. Това са най-разпространените сондажни кладенци, предназначени за експлоатационно водочерпене на подземни води. Диаметърът е най-често в рамките от 150 до 400 mm, докато дълбочината достига 2000 – 3000 m. Те могат да имат различна конфигурация, съобразена с конкретните хидрогеоложки условия и технически параметри на изпомпващото съоръжение. Водочерпателните кладенци се делят на тестови, вододобивни и дренажни:

  • тестовите водочерпателни кладенци се използват за провеждане на опитни водочерпения (хидравлични тестове) с цел определяне на хидрогеоложките параметри;
  • вододобивните кладенци са най-използвани за добив на подземни води за различни цели – водоснабдяване, напояване и др.;
  • дренажните кладенци имат функцията да понижават на нивата на подземните води при различни инженерни дейности или локални интервенции.

В зависимост от силата на налягането на подземните води, водочерпателните кладенци могат да се използват чрез помпа или на самоизлив.

Шахтовите кладенци се използват най-често за каптиране на подземни води до 20 метра. Те се изграждат обикновено чрез изкопаване на земна маса и изграждане на шахта от железобетонни пръстени. На дъното на кладенеца се изгражда обратен филтър, който се състои от няколко слоя пясък и чакъл. Неговата роля е да възпрепятства появата на частици от пласта при изчерпване на водата от кладенеца.

Диаметърът на шахтовия кладенец рядко надвишава 3 – 4 m. Устието му трябва да се уплътнява с глина или бетон. За добив на вода се използват помпи с хоризонтален вал. Конструкцията и външния вид могат да бъдат изградени от различни материали, в зависимост от предпочитанията.

Лъчеви кладенци се използват при плитко разположение на подземните води (до 20 – 30 m) и висока пропускливост на зърнестите геоложки материали. Те представляват шахта, от която излизат няколкохоризонтални дренажни лъча – обикновено между 6 и 12 на брой. Тези лъчи се монтират чрез сондиране и се оборудват с филтри, подобно на шахтовите кладенци.

Шлицовите кладенци са ефективни водовземни съоръжения за сравнително плитко разположени подземни водни тела (до 40 – 50 m) в пролувиални и делувиални геоложки материали. Изграждат се чрез вертикално шнеково сондиране с голям диаметър (800 – 1000 mm) и запълване на сондажния ствол с промит чакъл. Чрез последователно сондиране със застъпване на сондажните пробиви маже да се изгради шлицов кладенец с произволна форма. В централната част на шлицовия кладенец се изгражда тръбен вертикален кладенец, оборудван с филтър и помпа.

Проектиране на сондажи в Чеканчево 2122 чрез България PRO Drillers Club & bgsondaj.com:

  1. Сондажни услуги Чеканчево 2122
  2. Откриване на вода за сондаж Чеканчево 2122
  3. Радиестезично търсене на подземна вода Чеканчево 2122
  4. Търсене на подпочвени води Чеканчево 2122
  5. Геофизично откриване на вода Чеканчево 2122
  6. Търсене на вода с георадар Чеканчево 2122
  7. Геофизично проучване за вода с георадар Чеканчево 2122
  8. Откриване на подземна вода за сондиране Чеканчево 2122
  9. Определяне дълбочината на водоносен слой Чеканчево 2122
  10. Откриване на подземна вода Чеканчево 2122
  11. Определяне дълбочината на подпочвени води Чеканчево 2122
  12. Сондажи за вода Чеканчево 2122
  13. Сондажи и кладенци за вода Чеканчево 2122
  14. Геотермични сондажи Чеканчево 2122
  15. Почистване на сондажи Чеканчево 2122
  16. Цени за сондаж за вода Чеканчево 2122
  17. Изследвания на подземни води Чеканчево 2122
  18. Оценка на находища на минерални води Чеканчево 2122
  19. Проучване на подземни води за водоснабдяване Чеканчево 2122
Проектиране на сондажи в Чеканчево 2122

Резултат в Google:

  • Услуга: Проектиране на сондажи
  • Район: Чеканчево 2122

  • Регистрация на тип кладенец (шахтов, сондажен)

Регистрация и узаконяване на сондажи и кладенци за стопански цели в Чеканчево 2122

Басейновото ниво на управление на водите се осъществява от 4 Басейнови дирекции /БД/:

Проектиране на сондажи от хидрогеолог с гарантирано качество и на най-ниски цени в Чеканчево 2122, ✅ Проектиране на сондажи в Чеканчево 2122 ☏ 0876501405. Проектиране на сондажи за клиенти намиращи се на или около адрес Сондиране за вода Чеканчево община Горна Малина област София, п.к.2122.1. БД Дунавски район с център гр. Плевен

  За населените места в областите: София-град, Враца, Плевен, Монтана, Видин, Русе, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Разград и Силистра.

  За населените места в общините: Самоков, Ботевград, Етрополе, Елин Пелин, Горна Малина, Костинброд, Божурище, Своге Драгоман, Годеч, Правец, Сливница, Трън, Антоново, Попово и Омуртаг.

  За селата: Пайдушко, Божурка, Горна Кабда, Александрово, Цветница и Братово от община Търговище.

  Контакти: гр. Плевен, ул. "Чаталджа" № 60, п.к. 5800, п.кутия 1237

    Директор: +359 64 885100, +359 882 553 260
    Технически сътрудник: +359 64 885100, +359 882 553 288
    Главен счетоводител: +359 64 885127
    Обслужване на едно гише: +359 64 885107, +359 882 553 259
    Изнесено работно място в София: гр. София, ул. „Лавеле” №16, ет. 3
    Изнесено работно място в Русе: гр. Русе, ул. „Придунавски булевард” № 20, ет. 2, п.к. 388
    Изнесено работно място във Враца: гр. Враца, ул. „Мито Цветков” № 2, ет. 5, п.к. 382
    Изнесено работно място във Велико Търново: гр. Велико Търново, ул. „Пейо Яворов” № 30, ет. 2, п.к. 56
    Имейл: dunavbd@bddr.bg

2. БД Черноморски район с център гр. Варна

  За населените места в областите: Бургас, Варна, Добрич, Шумен и Търговище.

  Контакти: гр. Варна, 9000, ул. “ Александър Дякович”  № 33
    Директор: тел: +359 52 631 447
    Приемен ден на Директора на БДЧР: Всеки понделник от 14:00 до 17:00 часа.
    Телефон за предварително записване: +359 52 687 431
    Технически сътрудник: тел: +359 52 687 431, тел/факс: +359 52 631 448
    Главен счетоводител: тел: +359 52 687 454
    Център за административно обслужване: тел: +359 52 687 455
    Директор дирекция „Административни, финансови и правни дейности": тел: +359 52 687 450
    Директор дирекция „Планове и разрешителни": тел: +359 52 687 443
    Директор дирекция „Контрол": тел: +359 52 687 445
    Изнесени работни места в Бургас: ул. "Филип Кутев" № 13, тел.: +359 56 841 958; факс: +359 56 841 946;
    Изнесени работни места в Шумен: ул. "Кирил и Методий" № 34, тел./факс: +359 54 800 907;
    Имейл: bdvarna@bsbd.bg

3. БД Източнобеломорски район с център гр. Пловдив

  За населените места в областите: Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково, Ямбол, Сливен, Кърджали и Смолян.

  За населените места в общините: Ихтиман, Костенец, Долна баня, Мирково, Челопеч, Чавдар, Златица, Пирдоп, Копривщица и Антон.

  Контакти: гр. Пловдив, 4000, пк.307 ул."Янко Сакъзов" 35
    Директор:  тел.:  032 604 720, факс: 032 604 721
    Център за административно обслужване "Едно гише" /деловодство/: тел.: 032 604 733
    Имейл: bd_plovdiv@earbd.bg

4. БД Западнобеломорски район с център гр. Благоевград

  За населените места в областите: Благоевград, Кюстендил и Перник.

  Контакти: бул. “Св. Димитър Солунски” №66, п.к. 441
    Телефон:+359 73 894 103
    Имейл: bdblg@wabd.bg



Търсени ключови думи за район Чеканчево 2122:

  • Узаконяване на сондажи за вода в Чеканчево 2122
  • Информация за регистрация на кладенци и сондажи в Чеканчево 2122
  • Узаконяване на водоизточници в Чеканчево 2122
  • Узаконяване на кладенци в Чеканчево 2122
  • Необходима процедура по узаконяване в Чеканчево 2122
  • Регистрация на водовземно съоръжение /кладенци, сондажи в Чеканчево 2122
  • Разрешителни за узаконяване на водоизточници в Чеканчево 2122
  • Регистър на кладенците в Чеканчево 2122
  • Образец на заявлението за регистрация на водовземните съоръжения - кладенци в Чеканчево 2122
  • Формуляри за регистрация на кладенци в Чеканчево 2122
  • Уведомление за регистрация на кладенец в Чеканчево 2122
  • Уведомление за изграждане на кладенец в Чеканчево 2122
  • Заявление за регистрация на кладенец за физически лица в Чеканчево 2122
  • Заявление за регистрация на водовземни съоръжения за стопански цели в Чеканчево 2122
  • Регистрация на кладенец за собствени нужди в Чеканчево 2122
  • Единственият необходим документ е попълнено заявление за регистрация на кладенец за собствени потребности в Чеканчево 2122
  • Физическите лица подават до директора на Басейнова дирекция уведомление за регистриране на изграден кладенец за задоволяване на собствени потребности в Чеканчево 2122
  • Актуална информация за регистрация на кладенци за собствени нужди в Чеканчево 2122
  • Декларация за годината на изграждане на кладенеца за стопански цели в Чеканчево 2122
  • Декларация за намеренията на собственика за ползване или консервиране на съоръжението в Чеканчево 2122
  • Подновяване на разрешително за ползване на водовземни съоръжения за стопански цели в Чеканчево 2122
  • Удължаване на срока на разрешително за ползване на водовземни съоръжения за стопански цели в Чеканчево 2122

видове сондажи за вода Чеканчево 2122

проектиране на сондажи в Чеканчево 2122