Цени за проучване

Проектиране на сондажи в Балей 3797

Работа: Проектиране на сондажи в Балей 3797

  • Стани изпълнител на Проектиране на сондажи в Балей 3797.

Професионално Проектиране на сондажи в Балей 3797

  • Проучване и проектиране на сондаж в Балей 3797.

Проучване и проектиране на сондаж в Балей 3797


» Сондажни услуги в Балей 3797 » Проектиране на сондажи

  • 💧 PRO Drillers Club

Проектиране на сондажи в Балей 3797

💧 Клуб на професионалните сондьори и в Балей 3797

✅ Проектиране на сондажи в Балей 3797 ☏ 0876501405. Проектиране на сондажи за клиенти намиращи се на или около адрес Сондиране за вода улица Георги Димитров 10 център Балей община Брегово област Видин, п.к.3797. PRO Drillers Club е първа и водеща онлайн платформа в сектора сондиране за вода и сондажни услуги в България.

   Над 50 специалисти и сондажни фирми
  Над 39 сондажни машини на разположение
  Над 500 000 месечни посещения
  Над 600 обработени заявки за услуги месечно

  Проектиране на сондажи от хидрогеолог с гарантирано качество и на най-ниски цени в Балей 3797

Клиент с имот около адрес Сондиране за вода улица Георги Димитров 10 център Балей община Брегово област Видин, п.к.3797 направи запитване за Проектиране на сондажи и получи оферти от изпълнители чрез платформата.

  • GROUND WATER е член на клуба от 2021

Проучване за подземна вода с георадар в Балей 3797

Ground Water BG е единствения оторизиран член на Клуба на професионалните сондьори предлагащ услуги по ГеоФизични проучвания за подземна вода в Балей 3797!

Извършва проучвания за подземна вода в цялата страна

Геофизично проучване за вода
Дистанционно търсене на вода с георадар
Заснемане на подземни водни тела
Определяне на дълбочина и дебит
Единствен в Света софтуер за разчтитане и анализ на геофизичен профил
Сканиране на терени в търсене на вода за сондажи

0876401501

Членове на Клуба на професионалните сондьори предлагат сондажни услуги в Балей 3797


  • Проектиране на сондажи

Какво трябва да направим преди започването на сондажните дейности!

Определя се водонаситената зона

Предварително трябва да се направи проучване къде точно е водата и ориентировъчно на колко метра ще излезе.

Методи

Най-често се извършва от хора с медни пръчки (багети), с махало или други. Това е един от най-бюджетните варианти, съответно и информацията от такова проучване е съвсем ориентировъчна.

Друг начин да се установи къде е водният пласт е с посещение от хидрогеолог  на мястото и с апаратура да се сканира терена.Те измерват съпротивлението на земните пластове и установяват къде има предпоставки за водонаситени зони. Извършва се хидрогеоложки доклад, като в него се дава информация за отделните земни пластове като: дебелина на пласта и неговата плътност, пористост и проницаемост, вододайни зони. В доклада се дават препоръки за крайната дълбочина  на сондажа. Този метод дава най-висока точност.

Разбира се никой от методите не може да даде 100% гаранция, че ще излезе вода на посоченото място. Колкото проучването е по-добро и колкото повече информация се събере , толкова и  шансовете за успех с водата са по-големи!

След като проучването е направено, се преминава към сондажните дейности. Сондьорите се ръководят по предварителната информация от проучването, като по време на сондирането има характерни показатели за наличието на вода в почвата и се избира крайната дълбочина на сондажа.

Цени за Проектиране на сондажи в Балей 3797

  • Сондажни Услуги

Още за процеса по изграждане на сондаж

Сондажите се пробиват с помощта на сондажна платформа. Това е машина, която пробива дупка в земята чрез голямо свредло. Процесът на сондиране обикновено включва няколко стъпки, а именно:

  • Подготовка на площадката – след като се получат всички необходими разрешителни, сондажната площадка се разчиства и подравнява. След това сондажната платформа се поставя и зоната около сондажната площадка се обезопасява.
  • Процесът на пробиване започва със създаване на малка дупка в земята с помощта на малко свредло. Този отвор се използва за насочване на по-голямото свредло по време на процеса на пробиване.
  • Пробиване – свредлото се прикрепя към сондажната платформа и процесът по същинското изграждане на сондажа започва. Свредлото се върти при високи скорости и изкарва скалните отломки на повърхността. Машините трябва да бъдат и охлаждани, за да могат да се използват оптимално.
  • След като сондажът е пробит, сондажната платформа се отстранява и се използва оборудване за регистриране за измерване на дълбочината, диаметъра и скалното образуване на сондажа.
  • Обшивка и уплътнение – след като сондажът е пробит и регистриран, стоманен или пластмасов корпус се вкарва в отвора, за да се предотврати срутване и да се предпази сондажът от замърсяване. Горната част на корпуса е запечатана, за да се предотврати навлизането на замърсители.
  • Завършваща фаза – след като сондажът е обсаден и запечатан, той е готов за употреба. Това може да включва инсталиране на помпа или друго оборудване за извличане на вода от сондажа.

Имайте предвид, че процесът на пробиване на сондаж може да варира в зависимост от конкретното приложение и геоложките условия на обекта. Важно е да използвате професионална сондажна компания, която има опит в пробиването на сондажи за предназначението и специфичните условия на обекта.

Проектиране на сондажи в Балей 3797 чрез България PRO Drillers Club & bgsondaj.com:

  1. Сондажни услуги Балей 3797
  2. Откриване на вода за сондаж Балей 3797
  3. Радиестезично търсене на подземна вода Балей 3797
  4. Търсене на подпочвени води Балей 3797
  5. Геофизично откриване на вода Балей 3797
  6. Търсене на вода с георадар Балей 3797
  7. Геофизично проучване за вода с георадар Балей 3797
  8. Откриване на подземна вода за сондиране Балей 3797
  9. Определяне дълбочината на водоносен слой Балей 3797
  10. Откриване на подземна вода Балей 3797
  11. Определяне дълбочината на подпочвени води Балей 3797
  12. Сондажи за вода Балей 3797
  13. Сондажи и кладенци за вода Балей 3797
  14. Геотермични сондажи Балей 3797
  15. Почистване на сондажи Балей 3797
  16. Цени за сондаж за вода Балей 3797
  17. Изследвания на подземни води Балей 3797
  18. Оценка на находища на минерални води Балей 3797
  19. Проучване на подземни води за водоснабдяване Балей 3797
Проектиране на сондажи в Балей 3797

Резултат в Google:

  • Услуга: Проектиране на сондажи
  • Район: Балей 3797

  • Сондажни Услуги

Проектиране на сондажи в Балей 3797

Методи за сондиране

За пробиване на кладенец се изисква задължително оборудване. Това увеличава скоростта и дълбочината, които могат да бъдат постигнати.

Целта при избора на метод за пробиване на кладенец е използването на най-евтиния метод, който може да бъде успешен, като се има предвид вида на материала, който трябва да бъде пробит, и дълбочината, която трябва да бъде пробита, за да достигне приемлив източник на подземни води.

Често няма варианти и изборът, който имаме, е ограничен, може би дори несъществуващ. Но методът, използван за пробиване на кладенец, трябва да съответства на геологията.

Използвани методи за пробиване на кладенец

Повечето методи за ръчно сондиране са били пригодени да използват машинната мощност вместо човешката сила. Също така са разработени задвижвани методи, които могат да пробиват по-дълбоки и по-бързи сондажи с по-голям диаметър от който и да е ръчен метод. Машините, използвани за пробиване на кладенец, обикновено се наричат ​​“сондажно съоръжение“ или просто „платформа“.

Струя

Този метод използва помпа, която принуждава поток от вода надолу по сондажна тръба и излиза от тясна дюза, за да се направи „струя“ вода, която разхлабва утайката. Връщащият поток на водата извън сондажната тръба носи резници до повърхността и в утаителна яма. След това помпата връща водата надолу по тръбата. Сондажната тръба е окачена от статив и е завъртяна на ръка, за да се поддържа правият сондаж.

Предимства:

Този метод изисква само дължини на тръба и водна помпа, която може да генерира достатъчно налягане. Тръбата често е оставена в земята, за да служи като кладенец на кладенеца.

В фин пясък PVC тръба с диаметър 5 см може бързо да се придвижи до повече от 60 метра. Това отнема само двама души, за да премине добре.

Недостатъци:

Изсичането е подходящо само за меки, фино-зърнени утайки. Чакълът е твърде тежък за връщащата вода, за да я доведе до повърхността.

Диаметърът на сондажа е само малко по-голям от сондажната тръба / корпуса. Следователно е трудно да се инсталира адекватно санитарно уплътнение, което да предпазва кладенеца от замърсяване на повърхностните води.
Кабелен инструмент

Това е механизирана версия на ръчното ударно пробиване. Тежкото свредло и свързаните с него части се наричат ​​“инструменти“ и те се повдигат и пускат върху стоманен кабел.

Филизините се отстраняват с байлер. Няколко метра вода трябва да се поддържат в сондаж, за да се запазят резките. Машината варира от много лесна задвижвана с лебедка лебедка с триножник до сложен набор от макари и барабани с голяма мачта.

По-големите платформи за кабелни инструменти се монтират на ремарке или платформа на камион и използват хидравлични двигатели за повдигане и спускане на мачтата и за завъртане на барабаните на кабела.

Предимства:

Устройството за кабелни инструменти може да пробие всичко. По-големите версии могат да пробиват дълбочина на водата стотици метри. В сравнение с други сондажни машини, машината е проста и има относително нисък разход на гориво.

Недостатъци:

В сравнение с други сондажни машини с подобен размер, сондаж за кабелни инструменти ще пробие добре вода бавно. При пробиване в свободни утайки е необходимо да се задейства стоманена тръба зад свредлото, за да не се срутва сондажът.

Профилите на корпуса на задвижването трябва да бъдат заварени заедно, като влизат и се разрязват, излизайки. Така че за всички, с изключение на най-малките платформи за кабелни инструменти, е необходим заваръчен апарат и резачка.

Инструментите на средно и голямо подемно съоръжение са много тежки и изискват кабел и лебедка да се движат наоколо. Има много начини да се нараните по кабел.

Пробиване с промивка

Този метод, използван за пробиване на кладенец, започва с основната концепция за кладенец, описана по-горе. Добавете по-голям режещ инструмент, дължина на стоманена сондажна тръба с резбовани съединения, мотор за завъртане и повдигане на сондажната тръба, както и здрава мачта за закрепване на тръбата и разполагате с елементите на роторна роторна тренировъчна машина. Друго подобрение е смесването на бентонитовата глина или други материали във водата, за да се подобри способността му да повдига издънките от дупката; тази течност се нарича „пробивна кал“ или просто „кал“.

Има много видове кални роторни сондажни платформи, използвани за пробиване на кладенец. Те попадат в две основни категории; , където сондажната тръба се завърта с въртящ се механизъм близо до основата на стенда и задвижване на горната глава, където сондажната тръба се завърта от мотор, прикрепен към горния край на тръбата.

И в двата типа горният край на сондажната тръба е прикрепен към повдигащ механизъм, който го повдига и спуска по протежение на мачтата. И двата вида кални роторни платформи имат и въртящ се връх, закрепен към горния край на сондажната тръба, който позволява изпомпване на кал от сондаж на сондажната тръба, докато тръбата се върти.

Колкото по-голяма е платформата, толкова по-бързо и по-дълбоко може да се тренира. Сондажните платформи LS100 и LS200 са роторни платформи за кал в малкия край на гамата размери на сондажните съоръжения.

Предимства:

Тъй като сондажният отвор се държи отворен поради натиска на калта за пробиване, не е необходимо да използвате задвижващ корпус, както при сондаж на кабелни инструменти.

Култивиращото роторно пробиване също е много по-бързо от кабелния инструмент. Голяма ротарна роторна машина може да пробие сондаж от 60 см в диаметър до 1000 м или повече. Дори малка платформа като LS200 може да пробие отвор от 20 см на дълбочина до 60 метра.

Недостатъци:

Пробиването през скала изисква голямо количество тегло върху свредлото, така че само по-големите ротиращи калорифери могат ефективно да пробият в скалата.

Повечето кални роторни платформи имат мотор за завъртане и повдигане на сондажната тръба и мотор за работа с калната помпа.

В резултат на това калните ротационни платформи използват по-голямо количество гориво на час, отколкото сравнителната платформа за кабелни инструменти. Повечето операции за сондиране, които използват голяма роторна роторна сонда, също изискват поддръжката на превозни средства за теглене на вода и сондажни тръби.

Въздушно сондиране. Механичните елементи на сондажно-ротационното сондажно съоръжение са подобни на роторна ротационна плоча; металното задвижване и задвижването на горната глава са двете основни опции за въртене на сондажната тръба. Основната разлика е, че въздушното ротационно съоръжение използва сгъстен въздух за отстраняване на резници, а не за пробиване на кал. Тип „пяна“ може да се добави към въздушния поток, за да се подобри отстраняването на издънките и да се осигури известна стабилност на сондажа. Въздушно въртящо се съоръжение може да използва същия тип свредла като калобрана, но може да пробие и с чук надолу. Този тип битове използва сгъстен въздух за разрушаване на скалите и може да пробива много бързо. Голямо въздушно въртящо устройство може да пробие сондаж от 60 см в диаметър до 500 метра или повече.

Предимства:

Тъй като няма сондажна кал за смесване или утаяване на котловини за копаене, възможно е бързо да се постави въздушна ротационна платформа. Въздушното ротационно устройство пробива много по-бързо от всяко друго съоръжение с подобен размер.

Недостатъци:

Въздушно въртяща се сондажна машина изисква много голям въздушен компресор, особено ако се използва чук надолу. Това допринася значително за цената на стендовото съоръжение, необходимостта от поддръжка и използването на горивото. Голямото ротационно съоръжение за въздух ще консумира 40-60 литра гориво за един час, което го прави един от най-скъпите видове сондажни машини за работа. Големите въздушни ротационни платформи също изискват подвижни автомобили. Процес на пробиване на сондажи за вода . Виждали сме всички плакати, които са измазани по стените и ограждат предградията: „сондажна вода“. Онези, чиито огради, стени и порти се похвали на плаката, са единствените, чиито морави все още са зелени, чиито автомобили са чисти, чиито сметки за вода все още са ниски … Всичко благодарение на воден сондаж!

И така, особено в тези трудни времена ние всички знаем какво е сондаж, откъде идва водата, или ние?

С пресъхването на язовирите общинските разходи за водата се покачват, а хората се изпаряват; е по-важно от всякога да се разбират и да се обмислят алтернативни източници на вода.

видове сондажи за вода Балей 3797

проектиране на сондажи в Балей 3797