Цени за проучване

Сондажни услуги в Карбинци 3923

Работа: Сондажни услуги в Карбинци 3923

  • Стани изпълнител на Сондажни услуги в Карбинци 3923.

Сондьорски услуги в Карбинци 3923

  • Сондажи за поливни системи в Карбинци 3923.

Сондажи за термоотопление в Карбинци 3923

  • Сондажи за термопомпи в Карбинци 3923.

Сондажи за отводняване в Карбинци 3923

  • Пилотни и укрепителни сондажи в Карбинци 3923.

Професионални Сондажни услуги в Карбинци 3923

  • Сондажни услуги в Карбинци 3923.

Сондажни услуги в Карбинци 3923


» Сондажи в Карбинци 3923 » Сондажни услуги

  • 💧 PRO Drillers Club

Сондажни услуги в Карбинци 3923

💧 Клуб на професионалните сондьори и в Карбинци 3923

✅ Сондажни услуги в Карбинци 3923 ☏ 0876501405. Сондажни услуги за клиенти намиращи се на или около адрес Сондиране за вода улица Първа 119 център Карбинци община Димово област Видин, п.к.3923. PRO Drillers Club е първа и водеща онлайн платформа в сектора сондиране за вода и сондажни услуги в България.

   Над 50 специалисти и сондажни фирми
  Над 39 сондажни машини на разположение
  Над 500 000 месечни посещения
  Над 600 обработени заявки за услуги месечно

  Сондажни услуги с гарантирано качество и на най-ниски цени в Карбинци 3923

Клиент с имот около адрес Сондиране за вода улица Първа 119 център Карбинци община Димово област Видин, п.к.3923 направи запитване за Сондажни услуги и получи оферти от изпълнители чрез платформата.

  • GROUND WATER е член на клуба от 2021

Проучване за подземна вода с георадар в Карбинци 3923

Ground Water BG е единствения оторизиран член на Клуба на професионалните сондьори предлагащ услуги по ГеоФизични проучвания за подземна вода в Карбинци 3923!

Извършва проучвания за подземна вода в цялата страна

Геофизично проучване за вода
Дистанционно търсене на вода с георадар
Заснемане на подземни водни тела
Определяне на дълбочина и дебит
Единствен в Света софтуер за разчтитане и анализ на геофизичен профил
Сканиране на терени в търсене на вода за сондажи

0876401501

Членове на Клуба на професионалните сондьори предлагат сондажни услуги в Карбинци 3923


  • Сондажи
  • Сондиране - Сондажите за вода се извършват с цел въпросната вода да бъде достъпна за използване.

Около 96 на сто от прясната вода в света се намира в подземни водоносни хоризонти. Сондирането за прясна вода трябва да достигне до водопропускливите земни пластове - порите на глинено-песъчливи почви, пясъци, чакъли, напукани скали, карстови образования и други. За задържане на подземните води служат плътни глини, мергели, здрави компактни скали и други подобни, които възпрепятстват пропускането на водата по-надълбоко.

Цени за Сондажни услуги в Карбинци 3923

  • Сондажни Услуги

Видове сондажни кладенци

Хидрогеоложко сондиране –  най-често прилаганият метод за проучване и каптиране на подземни водни тела. Чрез този механизъм се изследват също термални и минерални води. С помощта на специални сондажни пробиви се извличат хидрогеоложки данни и се прави профилактика и измерване на водоносните формации. Характерна особеност е тази, че едни и същи съоръжения могат да се използват, както за проучване, така и за експлоатация (добив) на подземни води в Карбинци 3923.

Проучвателни хидрогеоложки сондажи – имат за цел изясняването на геоложкия разрез в дълбочина – помагат за определянето на литоложкия тип на скалите, дебелината на подземните слоеве, наличието на разломни нарушения, дълбочина на подземните води и други. В повечето случаи се прави ядково сондиране с малък диаметър. След монтажа на проучвателните сондажи, те се премахват или преоборудват, като след това могат да приемат функцията пиезометри или мониторингови кладенци.

Сондажни кладенци – имат за цел каптиране на разкритите с цел провеждане на хидрогеоложки проучвания, изследвания и добив на подземните води за различни цели. Сондажните кладенци представляват строителни съоръжения и се изграждат в съответствие с нормативната уредба. По своята конструкция и предназначение, те се делят на:

  • пиезометри – това са сондажни кладенци с малък диаметър (най-често от 50 до 75 mm) и къс филтър (в повечето случаи това е перфорирана обсадна тръба), които се използват единствено за измерване на хидравличния напор в дадена точка под свободното или пиезометричното ниво на подземните води. Този тип кладенец не е пригоден за добив на вода или вземане на лабораторни проби;
  • мониторингови кладенци – сондажни кладенци, които имат диаметър между 105 и 150 mm оборудвано устие и позволяват, както измерването на нивата, така и вземането на водни проби за качествата на подземните води. Кладенци с по-големи диаметри не са подходящи за вземане на проби, освен ако не се черпят непрекъснато или не се използва дълбочинен пробовземач. Този вид кладенци се дели на 2 вида – отворен и филтров;
  • водочерпателни  кладенци – сондажни кладенци, предназначени за активно водочерпене на подземни води;  техният диаметър е най-често в границите от 150 до 400 mm, а дълбочината им може да достигне 2000 – 3000 m. Същите имат разнообразна конструкция, съобразена с конкретните хидрогеоложки условия и технически параметри на помпеното оборудване. По своето предназначение се делят на тестови, вододобивни и дренажни.

Водочерпателни кладенци. Това са най-разпространените сондажни кладенци, предназначени за експлоатационно водочерпене на подземни води. Диаметърът е най-често в рамките от 150 до 400 mm, докато дълбочината достига 2000 – 3000 m. Те могат да имат различна конфигурация, съобразена с конкретните хидрогеоложки условия и технически параметри на изпомпващото съоръжение. Водочерпателните кладенци се делят на тестови, вододобивни и дренажни:

  • тестовите водочерпателни кладенци се използват за провеждане на опитни водочерпения (хидравлични тестове) с цел определяне на хидрогеоложките параметри;
  • вододобивните кладенци са най-използвани за добив на подземни води за различни цели – водоснабдяване, напояване и др.;
  • дренажните кладенци имат функцията да понижават на нивата на подземните води при различни инженерни дейности или локални интервенции.

В зависимост от силата на налягането на подземните води, водочерпателните кладенци могат да се използват чрез помпа или на самоизлив.

Шахтовите кладенци се използват най-често за каптиране на подземни води до 20 метра. Те се изграждат обикновено чрез изкопаване на земна маса и изграждане на шахта от железобетонни пръстени. На дъното на кладенеца се изгражда обратен филтър, който се състои от няколко слоя пясък и чакъл. Неговата роля е да възпрепятства появата на частици от пласта при изчерпване на водата от кладенеца.

Диаметърът на шахтовия кладенец рядко надвишава 3 – 4 m. Устието му трябва да се уплътнява с глина или бетон. За добив на вода се използват помпи с хоризонтален вал. Конструкцията и външния вид могат да бъдат изградени от различни материали, в зависимост от предпочитанията.

Лъчеви кладенци се използват при плитко разположение на подземните води (до 20 – 30 m) и висока пропускливост на зърнестите геоложки материали. Те представляват шахта, от която излизат няколкохоризонтални дренажни лъча – обикновено между 6 и 12 на брой. Тези лъчи се монтират чрез сондиране и се оборудват с филтри, подобно на шахтовите кладенци.

Шлицовите кладенци са ефективни водовземни съоръжения за сравнително плитко разположени подземни водни тела (до 40 – 50 m) в пролувиални и делувиални геоложки материали. Изграждат се чрез вертикално шнеково сондиране с голям диаметър (800 – 1000 mm) и запълване на сондажния ствол с промит чакъл. Чрез последователно сондиране със застъпване на сондажните пробиви маже да се изгради шлицов кладенец с произволна форма. В централната част на шлицовия кладенец се изгражда тръбен вертикален кладенец, оборудван с филтър и помпа.

Сондажни услуги в Карбинци 3923 чрез България PRO Drillers Club & bgsondaj.com:

  1. Проектиране на сондажи Карбинци 3923
  2. Радиестезично търсене на подземна вода Карбинци 3923
  3. Търсене на подпочвени води Карбинци 3923
  4. Геофизично откриване на вода Карбинци 3923
  5. Търсене на вода с георадар Карбинци 3923
  6. Откриване на вода за сондаж Карбинци 3923
  7. Геофизично проучване за вода с георадар Карбинци 3923
  8. Откриване на подземна вода за сондиране Карбинци 3923
  9. Определяне дълбочината на водоносен слой Карбинци 3923
  10. Откриване на подземна вода Карбинци 3923
  11. Определяне дълбочината на подпочвени води Карбинци 3923
  12. Сондажи за вода Карбинци 3923
  13. Сондажи и кладенци за вода Карбинци 3923
  14. Геотермични сондажи Карбинци 3923
  15. Почистване на сондажи Карбинци 3923
  16. Цени за сондаж за вода Карбинци 3923
  17. Изследвания на подземни води Карбинци 3923
  18. Оценка на находища на минерални води Карбинци 3923
  19. Проучване на подземни води за водоснабдяване Карбинци 3923
Сондажни услуги в Карбинци 3923

Резултат в Google:

  • Услуга: Сондажни услуги
  • Район: Карбинци 3923

  • Информация

Поддръжка на кладенец за вода: правила за компетентната експлоатация

Изграждането на кладенец за водоснабдяване на обекта не е последната задача на собственика, решил да проведе автономно водоснабдяване на обекта. За да може конструкцията да се използва повече от десетина години, е необходимо редовно да се поддържа поддръжка на кладенеца за вода. За оптимални резултати трябва да знаете как се произвежда.

Съгласен ли сте?

Ще ви кажем какви точки трябва да вземете предвид при работа на хидравлична конструкция. Статията, представена за разглеждане, описва подробно как да се извършват тези дейности самостоятелно. Въз основа на нашите препоръки, вашият водоизточник ще работи дълго и безупречно.

Правила за въвеждане на кладенец в експлоатация

Изградена система за всмукване на вода с кръгло сечение с малък диаметър се нуждае от подготовка преди пускането й в експлоатация. След завършване на инсталацията се провежда пробен цикъл на оборудване за повдигане на вода. Впоследствие се извършва необходимия ремонт на конструкцията.

Ремонтните операции се основават на данните на паспорта, прикрепен към пробития кладенец.

Препоръчва се кладенецът да бъде пуснат в експлоатация веднага след приключване на процедурата за промиване и пробно изпомпване. Ако това събитие трябва да бъде отложено по някаква причина, тогава кладенецът на кладенеца временно се затваря с метален капак, предварително заварен към корпуса. Подобни мерки защитават навлизането на чужди предмети в конструкцията.

Определение на статично ниво

При оборудването на хидравлична конструкция е важно да се знае нейното статично и динамично ниво. И двата показателя се определят от прости измервания на водно огледало от хидрогеоложки крекер или обикновена полимерна тръба, която го замества.

Когато пръстеновидният ръб на тръбата или крекера влиза в контакт с водната повърхност, се чува особен памук.

За да определите статичното ниво, не трябва да изпомпвате водата от разработката около ден преди измерването. Статичният индикатор трябва да ни дава разстоянието между дневната повърхност и подземното водно огледало в покой.

Динамичното ниво се определя обратното след изпомпване. Този индикатор е необходим и за определяне на точната дълбочина на инсталиране. потопяема помпа, Освен това разликата между статични и динамични стойности ще определи дебита на личен водоизточник. Необходимо е за избора на помпено оборудване.

Помпата е разположена на 3-5 метра под маркировката за динамично ниво. По време на работа на оборудването е важно да се контролира каква е височината на водния стълб под него.

Например, когато използвате вибриращи потопяеми помпи, се препоръчва между долната част на изхода и дъното на устройството да бъде най-малко 1 - 1,5 м. На разстояние 0,5 м от дъното могат да бъдат разположени редица центробежни помпени системи.

Допустимата монтажна дълбочина на помпите е посочена от производителите. Техните препоръки трябва да бъдат внимателно проучени и спазвани. В случай на нестабилно и бавно възстановяващо се ниво във воден кладенец се препоръчва да се закупят помпи със сензори, които фиксират огледалото да се спуска под допустимата граница.

Автоматичното устройство автоматично спира помпата, ако водният стълб не е достатъчен за нормално изпомпване на вода.

Ако експлоатираният кладенец за вода има ниско статично ниво, изпитвателното изпомпване се извършва с малък капацитет на помпата. И последващата операция започва с минимален дебит, увеличавайки я отново и отново, докато достигне проектния капацитет, посочен в паспорта.

Хидравлични характеристики

Първата процедура за изтегляне на вода трябва да продължи най-малко един и половина до два часа. За да определите количеството вода, подавана от кладенеца, използвайте десет литра кофа.

Когато пълните резервоара, трябва да използвате хронометър, за да запишете времето. За да определите дебита, само полученият обем от 10 литра остава разделен на прекараното време.

Нормално се счита за производителност:

  • за пясъчни кладенци - 1,5 куб.м на час;
  • за артезиански - 3 куб / час.

Сравнявайки получения индикатор с нормата, ако е необходимо, регулирайте помпата. В случай на големи разлики в измерванията, преди да продължите с инсталирането на помпата, все още си струва да се консултирате със специалисти на съответните организации.

Подготовка на помпено оборудване

Първата стъпка е да проверите вътрешния диаметър на инсталираните корпусни тръби. Този параметър трябва да бъде 2-4 см по-голям от този на инсталираното устройство. Измервателните работи се извършват на дълбочина 10 метра в рамките на маркировката, където се предполага, че се намира помпеното оборудване.

В кладенеца трябва да се монтират само помпени устройства от онези типове проекти, които се препоръчват в прикрепения към него паспорт. Монтажът на оборудване също трябва да се извършва в стриктно съответствие с паспорта и приложените към него инструкции за експлоатация.

При първото пускане на помпата инсталираното оборудване трябва да бъде включено възможно най-гладко, първо с производителност 40-50% от проектния капацитет и постепенно да се увеличава до препоръчаното количество изтегляне на вода.

В следващите няколко старта, в началния етап на работа, помпата също трябва да бъде пусната нагоре. В същото време е препоръчително да избягвате късо и често изключване на устройството.

Ако по време на изпомпване се установи колебание на нивото на водата или ако се прекъсва периодично, помпата трябва да бъде изключена за известно време. Това явление може да възникне, ако устройството не е сглобено правилно. Проблемът може да бъде решен само с ремонтни работи.

Оборудването също трябва да бъде изключено, ако в помпената вода се открият примеси от глина и пясък. Но преди това е необходимо да се намали дебитът на водата през клапан, инсталиран на изпускателната тръба. В противен случай малки части, попадащи в корпуса на помпата, ще се утаят в своята течаща част, причинявайки отказ на механизма.

Химически анализ на водата

След приключване на подбора е препоръчително да се проведе химичен анализ на водата, Това ще определи дали отговаря на стандартите и ако е необходимо, изберете най-добрия вариант за система за пречистване на водата.

Химическият анализ на водата се препоръчва не по-рано от три седмици след пускането на хидравличната конструкция. В този момент статичното положение на нивото на водата се стабилизира и цялостната картина ще стане по-ясна.

Поддържане на прием на вода

За да се гарантира продължителната и безпроблемна работа на хидравличната конструкция, е важно да се осигури квалифицирано обслужване. В идеалния случай е по-добре да поверите тази работа на опитен специалист, който е изучил геоложката документация и знае всички нюанси и тънкости на работата на кладенеца.

Но при липса на възможност да се използват услугите на капитан, работата на кладенец за вода може да се извърши самостоятелно.

Мониторингът на работата на структурата включва редица основни видове работа.

Добре измерване на производителността

По време на работа трябва да се извършват редовни измервания на производителността на кладенеца. Те се извършват по същата технология, която беше използвана при първото пускане на хидравличната конструкция.

Ако две измервания, направени с определен интервал от време, показват различни скорости на пълнене, това показва нестабилността на дебита. Така че помпеното оборудване трябва да бъде избрано според най-високата стойност.

Обърнете внимание, че превишаването на работните параметри води до преждевременна повреда на помпата.

Прекомерно мощната помпа при работи с малък дебит може да причини недостиг на вода и няма да създаде достатъчно налягане. Производителността му обаче трябва да е достатъчна, за да осигури вода на всички пунктове за прием на вода, налични в съоръжението.

Проверка на работата на помпата

Помпеното оборудване, дори да работи правилно, трябва да се проверява поне веднъж на шест месеца.

Проверката се извършва в следната последователност:

  1. Визуално проверете оборудването за да се определи целостта на корпуса и херметичността на всички видове връзки.
  2. Изключете устройствотослед това отворете вентила за всмукване на вода и измерете налягането в системата. Този параметър трябва да падне до знака "0".
  3. Проверете налягането в хидравличния резервоар, Това става с помощта на автомобилен манометър, който е свързан към нипела на резервоара. Разликата в стойностите, когато помпата е включена и след като е изключена, не трябва да надвишава 10%. Ако е необходимо, въздухът се изпомпва през същото зърно с помощта на конвенционален компресор.
  4. Включете помпата и наблюдавайте нейната работа. Когато се достигне параметър за налягане, зададен от вас на релето на устройството, помпата трябва да се изключи.
  5. Проверете отново налягането в систематано вече при липса на потребление. Ако оборудването работи правилно, индикаторът на релето трябва да е на червената стрелка, което съответства на маркировката за максимално налягане.
  6. За да проверите за известно време правилната работа на помпата, отворете крана за вода, Когато налягането в системата спадне, помпата трябва да се включи автоматично. След това клапанът се затваря, нивото на налягането се проверява отново и уредът се изключва.

Честотата на профилактичния преглед на помпеното оборудване обикновено е посочена в паспорта към продукта.

Резултатите и оценките при превантивни изследвания на кладенеца трябва да се записват в специален журнал, като се посочват датата и името на служителя, извършил контрола. Тези индикации ще помогнат за диагностициране на възможни неизправности както на помпеното оборудване, така и на кладенеца като цяло.

Превантивният ремонт на помпеното оборудване с подмяна на износени части трябва да се извършва най-малко веднъж на шест месеца. За оборудване, работещо нередовно, интервалът между превантивните мерки може да бъде увеличен до 9 месеца.

Контрол на свойствата на водата

Физическите свойства на водата трябва да се наблюдават ежедневно:

  • миризмата - нормалната естествена вода не трябва да мирише.
  • цвят - промяната на цвета зависи от веществата, които се разтварят в него, например, желязото го оцветява в жълтеникав нюанс, а глината - в червено-кафяво;
  • мътност - този показател се проявява с повишена концентрация на замърсители във водата;
  • вкус - влошаване на вкуса показва наличието във водата на висока концентрация на манган, магнезий или желязо.

Провеждането на стандартен цялостен анализ за микробиологични и химични изследвания може да бъде поръчано в държавни агенции или частни лаборатории.

За да получите най-точния резултат, важно е да използвате само чист стерилен контейнер, изработен от пластмаса или стъкло с вместимост до 2 литра. Бутилките трябва да се пълнят така, че да не се образуват въздушни мехурчета.

Избраната вода трябва да бъде доставена в лабораторията в рамките на 72 часа. Подадените по-късно проби от вода губят свойствата си и следователно не дават ясна картина.

Изплакване на кървене и поддръжка

Пробитият кладенец задължително се изпомпва, почиствайки го от утайката, която се е разпаднала по време на сондажа.

Работата може да се извърши с помощта на:

  • специална инсталация за измиване;
  • компресор с капацитет 12 атмосфери;
  • потопяема помпа.

Всеки от тези методи се основава на факта, че въздухът или водата под налягане ще изтласкат мръсната вода заедно с включванията към повърхността.

Процедура за люлее се добре:

  • С помощта на силен кабел се потапя помпа на дъното на кладенеца, която ще изпомпва течността.
  • Към изходната дюза на устройството е прикрепен маркуч и той се отвежда от кладенеца, за да се предотврати повторно замърсяване на конструкцията.
  • Стартирайте устройството и изпомпвайте течността, докато стане прозрачна. Процесът може да отнеме няколко часа. През този период в областта на филтриращата секция на корпуса може да се натрупа слой от едрозърнест пясък или фин чакъл, който впоследствие ще действа като филтър.

Някои фирми, участващи в сондажни кладенци, препоръчват по време на експлоатацията на конструкциите да се промиват от време на време и почистване на пясък, Основният аргумент е да се предотврати силата на долната част на багажника.

Превантивното промиване има смисъл само ако кладенецът се използва сезонно и при дълги интервали на почивка. За постоянно работещи конструкции такова промиване не е необходимо. В края на краищата, кладенец се измива всеки ден с помпа.

Допълнително промиване може да се изисква само ако има неизправност в работата или ако помпеното оборудване не се справи със задачата.

Чести повреди и решения

По време на работа на хидравлична конструкция винаги има възможност за повреди. Някои от тях могат да бъдат елиминирани самостоятелно, без да се прибягва до услугите на скъпи специалисти.
Пясък, влизащ във водата на дъното на кладенеца

Това може да възникне поради нарушение на херметичността на корпуса или ако главата на кладенеца периодично се залива с отпадни води. Потвърждение за това ще бъде появата на нови примеси и мътност във вода.

Почистването на цевта с цилиндричен чипър помага за решаването на проблема.

След като загребвате тиня и пясъка бормашина, кладенецът се изпомпва, докато се появи чиста вода. В бъдеще, за да се предотврати повторение на ситуацията, от външната страна на стените на обвивката, празнините се запълват с водоустойчива глина, покриват със слой чакъл или се пълнят с циментова замазка.
Непроходимост на филтъра

Причината за това са все същите малки частици пясък или чакъл, които запушват дупките. Обикновено този проблем възниква няколко години след изстрелването на пясъчен кладенец.

В случай на нарушаване на целостта сгъваем филтър или критичен спад в честотната лента решава проблема чрез замяна.

Но този метод се използва доста рядко, само в краен случай, тъй като не винаги е възможно да се разглоби корпуса, без да се срутят стените на конструкцията.

Чужди предмети

Често се случва, че поради неправилна инсталация помпите и маркучите за фиксиране на кабела се счупят под въздействието на натоварване и вибрации по време на работа на оборудването. Или камък или болт, който случайно попадне в кладенеца и попадне в пролуката между помпения агрегат и стената, клинира оборудването и провокира устройството да не се залепи.

Можете да премахнете помпата и крепежните елементи с помощта на куки или приспособления за котешки тип. Операцията по извличане трябва да се извършва с изключително внимание.

Ако по време на процеса на повдигане устройствата се откъснат и останат в цевта на колоната, задачата за премахване на устройството ще стане по-сложна няколко пъти.

Ако устройството е здраво залепено, най-правилното решение е да се обадите на екип от специалисти. Използвайки подводна видеокамера и друго оборудване, те могат да диагностицират проблема и да го отстранят, без да повредят структурата.

Най-често с задръстване на помпеното устройство във втората или третата от горната връзка на обвивката, тя е частично отстранена от мината. Тогава тръбите се изключват до мястото на запушване от багажника и помпата се извежда. Ако е необходимо, повредените връзки се заменят с нови тръби със същия диаметър.

биене на сонда за вода Карбинци 3923

сондажи Карбинци 3923

сондажи за вода мнения Карбинци 3923

сондажи за поливане Карбинци 3923

сондажни дейности фирми Карбинци 3923

сондажни услуги в Карбинци 3923

сондиране Карбинци 3923

сондиране за вода Карбинци 3923

тръби за сондиране Карбинци 3923

фирма за сондаж на вода Карбинци 3923

фирма извършваща сондажи Карбинци 3923

фирми за сондажи за вода Карбинци 3923

фирми за сондиране за вода Карбинци 3923

видове сонди за вода Карбинци 3923

разрешение за сондаж за вода Карбинци 3923

ръчен сондаж за вода Карбинци 3923